اسباب بازی حیوانات اهلی و وحشی قابلیت تغییر به 5 رنگ را دارد

اسباب بازی حیوانات اهلی و وحشی که حس انتخاب و ارزشیابی را نیز در کودک ایجاد می کند این فرصت را برای کودک فراهم می کند که خودش تصمیم بگیرد و با این کارکردها در زمینه خاصی مهارت کسب کند.

عواملی مانند سن، جنسیت و والدین نیز بر تعیین این ترجیحات توسط کودک تأثیر می گذارد. جنسیت عامل مهمی در ترجیحات اسباب بازی کودکان 3-6 ساله است.

فاکتور جنسیت در سنین 3.5 تا 4 سالگی شروع به اثرگذاری می کند و این اثر به نسبت سن افزایش می یابد. در مطالعه بررسی نظرات والدین کودکان 3 تا 6 ساله در مورد بازی ها و اسباب بازی های کودکان، مشخص شد که والدین به طور کلی در ترجیحات اسباب بازی کودکان و تبعیض جنسیتی تأثیرگذار بودند.

اسباب بازی

علاوه بر این، جایگاه اسباب بازی در رشد کودک و نقش های مختلف اسباب بازی در مراحل رشد کودک مورد بررسی قرار گرفت. مشخص شده است که جنسیت در اسباب‌بازی‌هایی که کودکان ترجیح می‌دهند با آن‌ها بازی کنند مؤثر است و در مطالعات آتی در این زمینه، گنجاندن کودکان در تحقیقات از طریق مشاهده مناسب تشخیص داده شده است.

علاوه بر این، کیفیت یک اسباب بازی خوب و معیارهای انتخاب اسباب بازی تعیین شد. در میان بسیاری از عواملی که بر ترجیحات کودکان تأثیر می گذارد، بیشترین سهم به طور کلی متعلق به ویژگی هایی است که ظاهر اسباب بازی را تعیین می کند.

مهمترین معیاری که خواص ظاهری مواد بازی را تعیین می کند، جنس و رنگ است. وسایل بازی در اندازه ها و رنگ های مختلف که نقش مهمی برای کودکان دارند به کودکان این امکان را می دهد که سرگرم شوند و مفاهیمی مانند رنگ، اندازه و شکل را در طول بازی بیاموزند.

در طول رشد جسمی و ذهنی، با مشخص شدن سلیقه و ترجیحات کودکان، نظرات و درک کودکان در مورد رنگ ظاهر می شود. می‌توان گفت رنگ‌هایی که می‌خواهند در اطرافشان باشند، دنیای درونی آنها را نشان می‌دهد و وضعیت روانی کودک را آشکار می‌کند.

بافت، فرم و رنگ متغیرهای اساسی در درک کودک از محیط خود هستند. این عنصر افراطی را باید در طراحی فضا و مبلمان با هم در نظر گرفت. هنگامی که کودکان 3-6 ساله محیط خود را درک می کنند به جای شکل، بر رنگ تأکید می کنند.

سن یک عامل مهم در ترجیح رنگ است و ترجیح رنگ با افزایش سن و بلوغ تغییر می کند. قبل از سه سالگی در کودکان هیچ گونه ثباتی در ترجیح رنگ وجود ندارد و بین سنین 3 تا 15 سالگی تغییری در ترجیحات رنگ وجود ندارد.

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

[kkstarratings]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *