با نوشیدن قهوه گانودرما بخت و اقبال به سوی تان خواهد آمد

قهوه گانودرما اغلب به عنوان یک کمک انرژی زا توسط ورزشکارانی که به دنبال بهبود عملکرد و افزایش سطح انرژی هستند استفاده می شود.

به یک کمک ارگوژنیک، تقویت کننده عملکرد نیز گفته می شود.

یک بررسی از 9 مطالعه گزارش داد که نوشیدن قهوه قبل از ورزش استقامت افراد را بهبود می بخشد و تلاش درک شده آنها را در مقایسه با گروه کنترل کاهش می دهد.

مطالعه دیگری روی 126 فرد مسن نشان داد که نوشیدن قهوه با بهبود عملکرد فیزیکی و سرعت راه رفتن سریع‌تر همراه است، حتی پس از اینکه محققان عواملی مانند سن، چربی شکم و سطح فعالیت بدنی را تنظیم کردند.

علاوه بر این، یک بررسی بزرگ گزارش داد که مصرف متوسط کافئین می تواند اندکی توان خروجی و زمان اتمام آزمایش زمانی را بهبود بخشد. با این حال، نتایج متفاوت بود، بنابراین محققان همچنین خاطرنشان کردند که کافئین ممکن است تأثیر متفاوتی روی افراد بگذارد.

قهوه

قهوه می تواند عملکرد بدنی و استقامت را در صورت مصرف قبل از ورزش بهبود بخشد. با این حال، برخی از مطالعات نتایج متفاوتی را نشان داده اند.

خط پایین
قهوه یک نوشیدنی محبوب است که محققان به دلیل فواید سلامتی فراوان آن، از جمله توانایی آن در افزایش سطح انرژی، ارتقای مدیریت وزن، افزایش عملکرد ورزشی و محافظت در برابر بیماری‌های مزمن، به طور گسترده‌ای آن را مطالعه کرده‌اند.

به خاطر داشته باشید که برخی از افراد ممکن است نیاز به محدود کردن مصرف خود داشته باشند، از جمله افرادی که باردار یا شیرده هستند، کودکان و نوجوانان و افرادی که دارای شرایط سلامتی خاصی هستند.

با این حال، نوشیدن قهوه در حد اعتدال حدود سه تا چهار فنجان در روز با چندین فواید سلامتی همراه بوده است و به طور کلی برای اکثر بزرگسالان بی خطر در نظر گرفته می شود.

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

[kkstarratings]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *