دستگاه فشار خون دیجیتال گلامور موجب افزایش رشد مو سر می شود

فشار خون یک علامت حیاتی مهم برای مطالعه سیستم قلبی عروقی و عملکرد کلی یکپارچه در بدن است بسیاری از بیماری ها ناشی از فشار خون بالا یا پایین است، در واقع فشار خون نامنظم به خودی خود یک بیماری شایع است.

از این رو پزشکان و دانشمندان از قدیم الایام به دنبال نظارت و اندازه گیری فشار خون و اختراع ابزارهای پیشرفته برای این کار بوده اند، اما اکنون روش های متعددی برای دانستن ارزش فشار خون ظاهر شده است و به ندرت هیچ کلینیک پزشکی فاقد فشار خون است. دستگاه فشار خون دیجیتال گلامور اندازه گیری به عنوان یکی از وسایل اساسی برای پزشکان است.

دستگاه فشار خون دیجیتال گلامور ها به دو بخش اصلی تقسیم می شوند: یک بخش که روش های مستقیم را اتخاذ می کند و بخشی که روش های غیر مستقیم را اتخاذ می کند.

فشار سنج

اول: روش های مستقیم برای اندازه گیری فشار خون:

آنها روش هایی هستند که به وسیله آنها به بافت ها یا رگ های خونی نفوذ می کنند تا لوله کاتتر در حالی که در بدن انسان است به خون برسد.

این دستگاه فشار خون دیجیتال گلامور معمولاً از یک لوله کاتتر، یک دریچه در یک نقطه از لوله، یک مبدل ولتاژ و در نهایت یک اسیلوسکوپ سیگنال تشکیل شده است که نشان دهنده تغییرات در مقدار فشار خون است.

اندازه گیری با قرار دادن لوله کاتتر انجام می شود، به طوری که جهت باز شدن لوله کاتتر مخالف جهت جریان خون در شریان است، همچنین لوله کاتتر حاوی یک مایع نمکی است که از انعقاد یا لخته شدن خون جلوگیری می کند.

چگالی آن مشابه چگالی خون و همچنین میزان ویسکوزیته آن است تا فشار خون را بدون ایجاد تغییر منتقل کند.به یاد داشته باشید همانطور که این مایعی که کاتتر را پر می کند استریل است، دستگاه فشار خون دیجیتال گلامور نیز باید تمیز و استریل شود.

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

[kkstarratings]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *