دستگاه فشار خون omron مدل m3 موجب طلاق گرفتن دو زوج شد

سپس در سال 1881، ساموئل زیگفرید کارل ریتر فون پاش اولین دستگاه فشار خون omron مدل m3 را اختراع کرد. این متر شامل یک دستگاه حباب شکل پر از مایع متصل به ستونی از جیوه بود.

در مورد شکل سنتی فشار سنج که امروزه می شناسیم، شروع آن به دست تسیپیون ریوا روچی بود، زمانی که او آستین بادی را که دور بازو ثابت بود برای اعمال فشاری که می توانست با یک ستون جیوه ثبت کرد، اضافه کرد.

دستگاه فشار خون omron مدل m3  مدرن تا سال 1905 ساخته نشد، زمانی که دکتر نیکولای کوروتکوف تفاوت فشار خون سیستولیک و دیاستولیک را کشف کرد.

دستگاه فشار سنج

دستگاه فشار خون omron مدل m3 مدل چیست؟ همانطور که از نام آن مشخص است و همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم فشار سنج وسیله ای است که به وسیله آن می توانیم میزان فشار وارد شده توسط خون جریان یافته در داخل رگ های خونی بر روی دیواره این رگ ها را بدانیم که به ما می دهد در نتیجه، ایده ای از وضعیت عمومی بدن.

گیج فشار انواع مختلفی دارد که امروزه پرکاربردترین آنها ترازوی است که به یک آستین لاستیکی متصل می شود و دور بازو پیچیده می شود و باد می شود تا فشار خارجی بیش از فشار داخلی که توسط جریان خون وارد می شود روی رگ ها وارد شود.

که دستگاه بتواند مقداری را تا حد امکان نزدیک به واقعی ثبت کند. خواندن داده های گیج فشار شامل دو عدد است: فشار سیستولیک و فشار دیاستولیک.

فشار سیستولیک به فشار خون در طول انقباض عضله قلب اشاره دارد و به آن فشار خون را به داخل شریان ها می دهد که بیشترین مقدار است.

در حالی که اصطلاح فشار دیاستولیک به فشار خون زمانی اطلاق می شود که قلب در حالت آرامش و بازگشت خون از رگ ها به قلب باشد که کمترین مقدار فشار است.

مقدار طبیعی فشار خون برای بزرگسالان 120/78 است، اما این میزان فشار خون بر اساس سن و بسیاری از عوامل دیگر متفاوت است.

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

[kkstarratings]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *