روغن سیاه دانه اصل یبوست را درمان می کند

همچنین می توانید روغن سیاه دانه را به صورت موضعی برای کاهش التهاب در پوست و کمک به کاهش آکنه بمالید. در واقع، لوسیون حاوی 20 درصد عصاره روغن سیاه دانه در درمان و کاهش جوش ها به همان اندازه اگر نگوییم بیشتر از بنزوئیل پراکسید، موثر است.

اصطلاح پزشکی بنزوئیل پراکسید یک ضد عفونی کننده موضعی رایج است که برای درمان آکنه استفاده می شود. می توان آن را در بسیاری از محصولات آکنه بدون نسخه از جمله شستشوی صورت و درمان لکه ها یافت.

در یک مطالعه کوچک در سال 2010، 97٪ از شرکت کنندگانی که از لوسیون روغن سیاه دانه 20٪ استفاده کردند، بیش از نیمی از ضایعات آکنه خود را ناپدید کردند در حالی که تنها 50٪ از شرکت کنندگانی که از لوسیون بنزوئیل پراکسید 5٪ استفاده کردند، همین را مشاهده کردند.

گروه لوسیون روغن سیاه دانه نیز عوارض جانبی کمتری مانند تحریک پوست و خارش نسبت به گروه بنزوئیل پراکسید نشان داد.

روغن سیاه دانه

پوست را مرطوب می کند. هنگامی که روغن سیاه دانه به صورت موضعی استفاده می شود، ممکن است پوست را مرطوب کرده و برخی از بیماری های پوستی مانند اگزما را درمان کند، اگرچه مطالعات تاکنون محدود است.

یک مطالعه کوچک در سال 2013 نشان داد که استفاده از روغن سیاه دانه دو بار در روز به مدت چهار هفته در کاهش شدت اگزمای دست به اندازه گزینه های درمانی سنتی از جمله استفاده از لوسیون اوسرین بدون نسخه و استروئید موضعی بتامتازون، موثر است.

6. ممکن است رشد مو را تحریک کند. بسیاری از مردم گزارش می دهند که روغن سیاه دانه به رشد مو کمک می کند و از ریزش مو جلوگیری می کند.

گریگز می گوید، با این حال، هیچ تحقیق قطعی برای حمایت از این ادعا وجود ندارد. با این حال یک مطالعه بسیار کوچک در سال 2014 روی سه شرکت‌کننده نشان داد که روغن سیاه‌دانه ممکن است به دلیل مقادیر قابل‌توجهی پروتئین و اسیدهای چرب، رشد مو را تشویق کند که می‌تواند گردش خون را تقویت کند و در نتیجه رشد مو را تحریک کند.

این مطالعه مخلوط های مختلفی از روغن نارگیل را در چهار ناحیه از سر تراشیده شده شرکت کنندگان اعمال کرد و نشان داد که مخلوط روغن نارگیل و سیاه دانه نسبت به سه مخلوط روغن نارگیل دیگر رشد مو را پس از چهار هفته افزایش می دهد.

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

[kkstarratings]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *