کود شیمیایی سیاه برای گندم موجب افزایش قدرت تمرکز در کودکان می شود

توسعه کود شیمیایی سیاه برای گندم مصنوعی به طور قابل توجهی از رشد جمعیت جهانی حمایت کرده است  برآورد شده است. تقریبا نیمی از مردم روی زمین در حال حاضر در نتیجه استفاده از کود نیتروژن مصنوعی تغذیه می شوند.

استفاده از کودهای شیمیایی سیاه نیز از 9 میلیون تن در سال در سال 1960 به 40 میلیون تن در سال در سال 2000 افزایش یافته است.

یک محصول ذرت با محصول 6 تا 9 تن دانه در هکتار (2.5 هکتار) به 31 تا 50 کیلوگرم (68-110) نیاز دارد. lb کود فسفاته مورد استفاده محصولات سویا به حدود نیمی از 20 تا 25 کیلوگرم در هکتار نیاز دارند.

کود سیاه

Yara International بزرگترین تولید کننده کودهای مبتنی بر نیتروژن در جهان است. شش گیاه گوجه فرنگی با و بدون کود نیترات در خاک شنی خاکی فقیر از مواد مغذی رشد کردند. یکی از گیاهان در خاک فقیر از نظر مواد مغذی مرده است.

کودها باعث افزایش رشد گیاهان می شوند. این هدف از دو طریق محقق می شود، یکی از روش های سنتی، افزودنی هایی است که مواد مغذی را فراهم می کند. دومین حالتی که برخی از کودها با آن عمل می کنند، افزایش کارایی خاک با اصلاح حفظ آب و هوادهی آن است.

این مقاله، مانند بسیاری از مقالات در مورد کود، بر جنبه تغذیه ای تأکید دارد. کودها معمولاً به نسبت های مختلف ارائه می دهند.

سه درشت مغذی اصلی:
1-نیتروژن (N): رشد برگ
2-فسفر (P): رشد ریشه، گل، دانه، میوه؛
3-پتاسیم (K): رشد قوی ساقه، حرکت آب در گیاهان، تقویت گلدهی و باردهی.
4-سه درشت مغذی ثانویه: کلسیم (Ca)، منیزیم (Mg) و گوگرد (S).
5-ریز مغذی ها: مس (Cu)، آهن (Fe)، منگنز (Mn)، مولیبدن (Mo)، روی (Zn)، بور (B). سیلیکون (Si)، کبالت (Co) و وانادیم (V) از اهمیت گاه به گاه برخوردارند.

مواد مغذی مورد نیاز برای زندگی سالم گیاه بر اساس عناصر طبقه بندی می شوند، اما عناصر به عنوان کود استفاده نمی شوند. در عوض ترکیبات حاوی این عناصر اساس کودها هستند.

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

[kkstarratings]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *